Google+

SEO Çözümü Nedir ?

Web sitenizde yayınladığınız ürün, hizmet ve çeşitli içeriklerin Google ve diğer arama motorlarında daha iyi gösterimini sağlıyoruz. TPortal ve TCMS ile entegre olarak sunduğumuz SEO çözümü kapsamında teknik altyapı hizmeti verdiğimiz gibi anahtar kelime seçimi, reklam verme, sayfa reytingleri gibi konularda da danışmanlık hizmeti veriyoruz 

Meta Tagları

Sayfaların kimliğini gösteren ve normalde ziyeretçileriniz tarafından görüntülenmeyen gizli kodlar olan Meta tagları arama motorları için hayati önem taşıyor. Meta tagları anahtar kelimelerinizi gösterdiği gibi sayfanın sınıflandırılması ve arama robotlarının nasıl indexleyeceği ile ilgili bilgileri sağlıyor. TCMS ve TPORTAL ile yönetilen sitelerde sayfaya özel anahtar kelimeler tanımlamanız yeterli oluyor. Bu kelimeleri nasıl seçeceğinizle ilgili size eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. 

Site Map

TPORTAL ve TCMS ile entegre olarak sunduğumuz XML Sitemap çözümü ile arama motorlarının indexleyebileceği formatta özel site haritanız kendiliğinden oluşur. Herhangi bir kategori, ürün veya içerik girdiğiniz takdirde otomatik olarak girilen sayfalar XML Sitemap de yerini alır. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde sayfalarınızın arama motorlarında görüntülenmesi sağlanır.

Adres Çevrimi (URL Rewrite)

Eğer dinamik içerikli bir web siteniz varsa genellikle sayfa adreslerinin http://www.siteadresiniz.com/sayfa.asp?anahtarid1=123&anahtarid2=123 gibi  olduğunu görürsünüz. Biz buna Dirty URL (karmaşık adres) diyoruz. Sayfanın adresi içeriği ile ilgili pek ipucu vermediği için bu şekilde isimlendiriliyor. Oysa bu sayfada adres kısmında sayfa içeriği ile ilgili bilgi olursa ( http://www.siteadresiniz.com/sayfa/123/icerik-adi ) Google ve diğer arama motorları tarafından daha üst sıralara taşınacaktır.

Bunun için hazırladığımız TPORTAL URL Rewrite DLL ile hangi platformda geliştirilmiş olursa olsun adreslerinizi, açık adreslere dönüştürüyoruz.

Örnek Adresler :

http://www.turuncutasarim.com/tci/43/Microsoft-Project-Server-Destegi

http://www.yildizticaret.com/pro/1428/78/AIROH-RUNNER-FLOWER-KASK

http://www.okuloncesimarket.com/pro/1292/82/Ozel-Egitime-Muhtac-Bireylerde-Problemli-Davranislar-ve-Basetme-Yollari

SEO Çözümü İle İlk Sıra Garantili midir ?

Kesinlikle hayır. Ne kadar iyi optimize edilirse edilsin bir sayfanın ilk sıralardaki yerinin garanti olduğunu kimse söyleyemez. Arama motorları sayfalarınızı indexlerken sadece sayfa içeriği, meta tagları, adresi gibi kriterleri baz almaz. Bu kriterler öncelikli olsalar da mutlak değillerdir. Bunun dışında içerik zenginliği, sayfalarınıza dış linkler, adwords reklamları vs. gibi kriterler de vardır. Aynı içeriğe sahip başka sitelerin de olabileceğini unutmayın. SEO çözümünün yanı sıra diğer faktörlerle ilgili eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Başka sitelerde reklam yayınlama, adwords kampanyaları gibi konularda da bize danışabilirsiniz


Tarayıcınız güncel değil! Lütfen güncelleyiniz...