Google+
Google Analytics Danışmanlığı Sitenizi geliştirin ve pazarlama yatırım geri dönüşünüzü arttırın.

Google, istediğiniz trafiğin daha fazlasını çekmenize ve daha çok ziyaretçiyi müşteriye dönüştürmenize yardımcı olmak istemektedir.
Hangi çevrimiçi pazarlama faaliyetlerinin maliyet etkin olduğu hakkında bilgi edinmek ve ziyaretçilerin sitenizle nasıl etkileşime girdiğini görmek için Google Analytics'i kullanın. Site tasarımında bilgiye dayalı geliştirmeler yapın, hedeflenmiş trafik elde edin ve dönüşümlerinizi ve karınızı artırın. 

Hedeflerinize uygun olarak istatistiksel verileri yorumlamak veya özel raporlamalar üretmek konusunda profesyonel yardım almak istermisiniz ? Sizlere vereceğimiz danışmanlık hizmeti ile Google Analytics servisini daha etkili kullanabileceksiniz.

 

 Site Ziyaretçileri

Genel ziyaretçi profilinizi daha iyi tanıyın. Ziyaretçileriniz ne kadar sıklıkla geliyor? Sitenizde ne kadar zaman geçiriyor? Hangi işletim sistemleri, tarayıcıları kullanıyor? Java ve Flash uygulamalarınız nasıl çalışıyor ? Bağlantı hızları ve konumları (Ülke, Şehir) nedir?

Siteye Erişim

Sitenize ziyaretçilerin nasıl ulaştıklarını tespit edin. Ziyaretçilerinizden ne kadarı arama motorlarından veya link verdiğiniz sitelerden geliyor? Aramalarda hangi anahtar kelimeler kullanılıyor? Hangi trafik kaynağından gelen ziyaretçi ne kadar zaman geçiriyor? Adwords ve kampanya dönüşleri ne kadar ? Reklamlarınız etkili mi ?

İçerikleriniz

İçeriklerinizin popüleritesini ölçün. Hangi sayfalar ne kadar gösteriliyor? En uzun zaman hangi sayfalarda geçiriliyor? Hangi sayfalarda çıkış oluyor?

Hedefler

Hedef dönüşümler, sitenizin işletme hedeflerini ne kadar iyi yerine getirebildiğini değerlendirmek için birincil ölçümdür. Bir hedef, bir ziyaretçinin, bir satın alma işlemi yaptıktan veya kayıt veya indirme gibi arzulanan başka bir işlemi tamamladıktan sonra ulaştığı bir web sitesi sayfasıdır.

Hedeflerinizi belirlediğinizde dönüşüm oranlarını ve aldığınız trafiğin maddi değerini görebilirsiniz. Ayrıca her hedef için bir "huni yolu" tanımlayabilirsiniz. Huni yolu, ziyaretçilerin bir amaca ulaşmak için izlemesini istediğiniz yoldur. Bir huni yolu tanımlamak, dönüşüm işlemini başlatan ziyaretçilerin bu işlemi ne sıklıkta tamamladığını izlemenize olanak sağlar.

Özel Raporlar

Tespit ettiğiniz boyutlar ve ölçümlerde özel rapor tasarımı yapın.

 


Tarayıcınız güncel değil! Lütfen güncelleyiniz...